7478 01Верховний Суд постановою від 15 серпня 2019 року визнав законним мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на Львівщині. 

Верховний Суд визнав, що суди попередніх інстанцій допустили неправильне застосування норм матеріального права, задовольняючи позови щодо визнання протиправним та нечинним рішення Львівської обласної ради від 18 вересня 2018 року №745 «Про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області».

Суд України став на бік Львівської обласної ради та громади Львівщини – скасував рішення двох судів, які вважали, що рішення облради про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території області є незаконним, зокрема не відповідає гарантіям наданим Державою Україна.

Як пояснив начальник юридичного відділу облради Андрій Мельник, Верховний Суд України задовольнив касаційну скаргу Львівської обласної ради та скасував рішення судів нижчих інстанцій у справі щодо російськомовного культурного продукту.

«Таким чином Верховний Суд України підтвердив законність рішення Львівської обласної ради щодо встановлення мораторію на території Львівської області на публічне використання російськомовного культурного продукту. Відтак рішення Львівської обласної ради є законним і чинним», - сказав він.

Судова постанова 16 серпня розміщена у відкритому доступі за посиланням.

Нагадаємо, Львівщина запровадила мораторій на російськомовний культурний продукт.

Також у Славську депутати селищної ради установили мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах. 

У Бориславі депутати прийняли аналогічне рішення.

Зазаначимо, що 22 листопада у Трускавці на сесії міської ради депутати також ухвалили рішення про заборону російського контенту.

Їх підтримали депутати Яворівщини, прийнявши аналогічну заборону.

загрузка...