1 e0e0n00sh67o4t73 31Моніторинг рейтингів політичних партій став для багатьох українців головною цікавинкою літньої пори. Нічого дивного – вибори на носі. Але якщо дехто звертає увагу лише на вершину списку, то експертам цікавіша зона біля прохідної лінії.

Політичний експерт Світлана Кушнір відзначає «електоральну спеку» з районі 5-відсоткового бар’єру:

«Тут Опоблок, Радикальна партія, «Сила і Честь» та партія Володимира Гройсмана «Українська стратегія». До речі, я говорила місяць тому, що у Гройсмана є непогані шанси на перемогу, здається у інтерв’ю для ВВС. Дивлюся, що соціологи таки підтверждують мою тодішню тезу: стартувавши з 1 %, «Стратегія» нарощує позиції».

Опитування, про яке говорить Кушнір, проводила авторитетна компанія «Activegroup». Відповідаючи на запитання «Якщо б вибори народних депутатів України відбувалися б наступної неділі, за яку партію Ви б проголосували?», 3,4% назвали «Українську стратегію Гройсмана». Серед тих, хто має намір іти на вибори і вже остаточно визначився, показник ще вищий – 4,1%.

Остання цифра дуже важлива, особливо за низької явки влітку, наголошує політолог Кирило Сазонов: «Яка користь від виборця, який підтримує партію морально з дачі чи узбережжя? Тільки той, хто обов’язково прийде та проголосує, має значення. Тому, гадаю, ми побачимо Володимира Гройсмана та його «Українську стратегію» в новому скликанні Верховної Ради, а, можливо, і в Уряді».

А ще один політолог Володимир Фесенко і взагалі вважає, що партія прем’єра навмисне не висувала кандидатів на мажоритарних округах: «Можливо, цим хочуть показати виборцю, що впевнені в подоланні п’ятивідсоткового бар’єру, а відтакроблять ставку на командну перемогу».

Рейтинг як визнаннядосягнень Уряду Гройсмана

Керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович звернув увагу на інші важливі цифри – рівень довіри до прем’єр-міністра та рівень задоволення його діями сягає 20% і постійно зростає. «Такі індикатори говорять о значному електоральному потенціалі партії Володимира Гройсмана».

В іншому опитуванні група «Рейтинг» з’ясовувала, кого з політиків українці бачать на посаді прем’єр-міністра. Серед лідерів тут – чинний глава Уряду. Більше 10% громадян хотіли би, щоби Гройсман залишився на посаді. У центральних та західних областях цей відсоток значно вищий.

Для заступника директора Агентства моделювання ситуацій Олексія Голобуцького такі високі показники виглядають цілком логічними:

«Перше: виборці позитивно оцінюють результати його роботи за три роки. Результати, котрі кожен може «помацати» - ті ж дороги. Електоральний потенціал цього пункту ще тільки почали конвертувати в голоси.
Друге: дуже багато пунктів, на яких піаряться інші політики і їхні партії, по факту реалізовані саме Кабміном Гройсмана – і цей момент також можна конвертувати в голоси. Навіть більше: те, що той же Зеленський тільки обіцяє, - «держава в смартфоні», скажімо, - по факту вже частково реалізовано тим же Урядом Гройсмана».

«Українській стратегії Гроймана» навіть особливої програми вигадувати не потрібно. Курс партії – це те, чим Уряд займався впродовж трьох останніх років. Тут і децентралізація, і будівництво доріг, медична, освітня, пенсійна реформи, тісна співпраця з МВФ, зниження боргового навантаження на бюджет, євроатлантичний вектор зовнішньої політики і підвищення соціальних стандартів, як-от збільшення зарплат і пенсій. Власне, ця команда має намір продовжити все розпочате. І лише від виборця залежить, чи зуміє вона це зробити.

Перспективи «Української стратегії Гройсмана»

Попри суспільний запит на «нові обличчя», в соціологічних дослідженнях, що стосуються Кабінету Міністрів, усе по-іншому. Більше половини опитаних хочуть бачити на чолі Уряду людину зі значним досвідом керування країною і доробком корисних справ. І це ще не все.Серед прихильників досвідченого прем’єр-міністра переважають люди більш старшого віку, а це якраз та категорія, що точно прийде на виборчі дільниці попри спеку чи період відпусток.

Тому реальний виборчий потенціал «Української стратегії Гройсмана» справді великий. Козирі – реальні здобутки та потужний список (досвідчені фахівці, відсутність як «людей із вулиці», так і одіозних фігур з минулого. Не дивно, що підтримка партії, з моменту старту виборчої кампанії зросла вчетверо, а до прохідного бар’єру – рукою подати.

Політичний експерт Петро Олещук називає УСГ «потужним гравцем і серйозним претендентом на консервативний електорат експрезидента Порошенка», Володимир Фесенко прогнозує партії «роль джокера в рейтингових перегонах». Не шкодує епітетів блогер та політолог Михайло Чаплига:

«Явка на виборах буде низькою. Це ключовий фактор, адже для перемоги вистачить всього 600 тис. голосів. Київ у вакуумі – раніше голосував за Боксера та Петра, тепер не буде. Куди піде електорат на тлі останніх і вельми грамотних заяв Гройсмана?
А є ще Вінниця та Вінницька область. Я впевнений, що Гройсман має всі шанси зібрати 600 тис. голосів. Особливо зважаючи на те, що кожен четвертий виборець вважає його політику правильною».

Зважаючи на динаміку рейтингу, прохідного бар’єру в опитуваннях «Українська стратегія Гройсмана» досягне за тиждень до виборів. Утім важливішими будуть інші цифри – результати голосування, які й покажуть – наскільки українці оцінили реформи останніх років.

загрузка...